Doceń swoją okolicę | Staycation i kajaki [Juszkowo]

Doceń swoją okolicę | Staycation i kajaki [Juszkowo]

Też tak macie, że uważacie za atrakcyjniejsze miejsca, w których nie byliście, albo które są dalekie i nieosiągalne dla Was w danym momencie? Ja często się na tym łapię! To chyba bardzo ludzka cecha, jednak skłoniła mnie do refleksji podczas dzisiejszego wypadu na kajaki do Juszkowa!

Ostatnie cztery lata spędziłam zagranicą, najpierw w Szwecji, potem we Francji. Wiele miejsc do odkrywania, dużo fascynacji i zachwytów. Jednak gdy wracałam do Polski, coraz bardziej ją doceniałam. Naturalnie, porównywałam inne kraje z Polską. W wielu aspektach jednak zaczęłam postrzegać mój kraj jako piękne i atrakcyjne miejsce! Łatwy dostęp do zdrowego jedzenia, piękne morze, tereny rekreacyjne, ludzie, którym „chce się” robić coś fajnego i wiele innych. Oczywiście są rzeczy, które jeszcze warto zmienić, nad którymi trzeba pracować, ale dopiero wyjazd pozwolił mi na nowo docenić to, co znałam od dziecka.

Kajaki w Juszkowie k. Gdańska

Jestem już miesiąc w Polsce i mój entuzjazm nie opada. Z fascynacją odkrywam na nowo znane mi już wcześniej miejsca. Dzisiejszy przykład: kajaki w okolicy! W niedzielne południe wybrałam się z rodzicami do wsi Juszkowo. Urokliwa miejscowość leży ok. 10 km od centrum Gdańska. Nad rzeką Radunią funkcjonuje tam Centrum Rekreacji. Urokliwe zakole Raduni, pomiędzy elektrowniami wodnymi Kuźnice w Straszynie i Juszkowie, jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Gmina otworzyła wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych, wybudowała ścieżkę spacerową, miejsca do odpoczynku, boiska do gry w kosza i piłkę nożną.

Staycation

To idealne miejsce na spędzenie kilku godzin z rodziną i przyjaciółmi. Jest zielono, bardzo malowniczo i cicho. Wypożyczenie kajaków kosztuje tylko 10 zł/h, a skorzystanie z roweru wodnego w kształcie gigantycznego łabędzia niewiele więcej. Znajdziecie tam miejsce na piknik i odpoczynek. Wraz z rodzicami pływaliśmy po Raduni około dwóch godzin. Przemierzaliśmy dzikie zaułki, obserwowaliśmy ptactwo wodne i niebieskie ważki. Dzika natura, tuż obok miasta, zachwyciła nas. Rzeka jest w tym miejscu spokojna jak jezioro! Wróciliśmy zadowoleni i wypoczęci, pomimo wiosłowania przez 6 kilometrów!

Pięknych miejsc, do których nie trzeba daleko jechać, jest wokół mnie masa. Można robić weekendowe wypady i kultywować „staycation”, czyli takie wakacje bez wyjeżdżania, gdzie korzysta się z atrakcji okolicy oraz wypoczywa w domu. Mam ochotę i potrzebą odkrywania takich miejsc na nowo oraz ćwiczenia wdzięczności. Wdzięczności za to, że żyję w pięknym miejscu, jestem zdrowa i mogę korzystać z możliwości, które są tak blisko mnie!

A Wy, macie podobne miejsca w swojej okolicy?

Staycation, Juszkowo - kajaki


Centrum Rekreacji w Juszkowie, informacje praktyczne:

adres: ul. Sportowej 10A, Juszkowo

godziny otwarcia:

maj-czerwiec:
– soboty i niedziele: 9:00-17:00.

lipiec-sierpień:
– od środy do niedzieli: 9:00-17:00

wrzesień:
– soboty i niedziele: 9:00-17:00.

opłaty:
– kajaki – 10 zł/h
– rowery wodne – 15 zł/h
– leżaki – 2 zł/h

parking: tak


NIE PRZEGAP MOICH OSTATNICH WPISÓW:

EKO PIKNIK MIEJSKI

LIPIEC BEZ PLASTIKU

Wartościowy blog?

Zostańmy w kontakcie. Zapisz się do Ecodziennego newslettera!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.